Освячення Чільного каменю в будівництво туристично-етнографічного комплексу

25 серпня 2019р. у с.Верхня Стинава відбулось освячення Чільного каменю в будівництво туристично-етнографічного комплексу.

«Резиденції Святого Миколая». Розпочалось дійство, як годиться зі Служби Божої, опісля, якої вся громада на чолі з очільниками району, священниками, високоповажними делегаціями зі Сколівщини, Жидачівщини, Турківщини та зі Львова урочистою хресною ходою вирушила з церкви до каменю.
12 отців, мов 12 апостолів відправили молебень до Св.Миколая та освятили перший внесок у розбудову Резиденції.

З вітальним словом до святочної громади звернувся виконуючий обов’язки голови Стрийської РДА Любомир Кащук, він привітав всіх з великою подією в селі та з Днем Незалежності, а також наголосив, що зміни в країні розпочинаються з кожного з нас.

Від депутатського корпусу всіх присутніх привітав заступник голови Стрийської районної ради Василь Зубрицький, він акцентував увагу громади на особистому внеску кожного у розвиток нашої країни. Голова села Іван Пранник він подякував всім хто приїхав, хто долучився до урочистостей та громаді села за спільну працю. Помічник-консультант народного депутата України Андрія Кота Ольга Боднар, передала щирі слова вітання від п.Андрія та запевнення у підтримці розвитку Резиденції.

Після завершення вітальних слів, настоятель храму о. Володимир Король, за труди у ділянці розвитку країни, відзначив високими церковними нагородами – благословенними грамотами та ювілейними орденами:

– Андрія Кота (Митрополича благословенна грамота);
– Романа Козака (Митрополича благословенна грамота);
– Любомира Кащука (Митрополича благословенна грамота);
– Івана Пранника (Митрополича благословенна грамота);
– Ольгу Боднар (ювілейним орденом);
– Романа Журавського (ювілейним орденом).

Під час урочистостей відбулось презентації – Гербу ГЕРБУ «Резиденції Святого Миколая» ( автор Лілія Лунич) та казки «СВЯТИЙ МИКОЛАЙ І СЕЛО ВЕРХНЯ СТИНАВА» ( автор Любов Пікас).

З «почином» вітали європейські партнери: Юлія Бойко директор культурно – просвітницького центру ім..Корнелія Макушинського польської громади м. Стрия та подарували казку Корнеля Макушинського «Пригоди цапка Матолка»; спільно з Асоціацією Польських Підприємців Львівщини Тетяною Бойко заклали «Поле НАДІЇ Верхня Стинава », у рамках загальноукраїнського проекту “Поля Надії в Україні”.

Вітала гостей і письменниця Теодора Савчинська-Латик, яка написала багато творів для дітей і удостоєна міжнародної нагороди “Орден усмішки”. яка присуджується відомим людям, що приносять дітям радість. Це лікарі, письменники, педагоги, музиканти, відомі політики та релігійні діячі, а також здійснила переклад казки Корнеля Макушинського «Пригоди цапка Матолка».

За сприяння керівника ГО» Молодь Стрийщини» Михайла Шмігельського в рамках проекту «Стрийщина – територія магнолій» 12-ма родинами закладено Родинну алею магнолій:

1. Іван Пранник з родиною
2. о.Володимир Король з родиною
3. Роман Журавський з родиною
4. Ольга Боднар з родиною
5. Василь Заліщук з родиною
6. Світлана Косендяк з родиною
7. Василь Шомонка з родиною
8. Ярослав Мойса з родиною
9. Наталія Василик з родиною
10. Степан Василик з родиною
11. Ігор Косилач з родиною
12. Андрій Олексищин з родиною

По завершенню офіційної частини відбулась презентація та дегустація кулінарної спадщини Верхньої Стинави. Світлини від Ярослава Шманди.

Джерело

Опубліковано у Події. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до Освячення Чільного каменю в будівництво туристично-етнографічного комплексу

  1. Сповіщення: Освячення Чільного каменю в будівництво туристично-етнографічного комплексу | Туристично – етнографічний комплекс «Резиденція Святого М

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *